SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ BĚŽCE VYSOČINY

Zezulkárna Jihlava Bedřichov

          Sobota 24. 11. 2018

                     Definitivní tečkou za letošním ročníkem bude sobotní setkání nejen oceněných, ale všech ostatních příznivců.

                    Místem konání nebude Hybrálecká hospoda. Bude jím Restaurace Zezulkárna v Jihlavě na Bedřichově. Pozvánka zde.

                    Poslední akcí tohoto roku bude Silvestrovský běh na Horáckém zimním stadionu.  Je tradičním rozloučením se starým rokem a zároveň zahájením 44. sezóny Běžce Vysočiny.

 

 

 

          BĚH HEULOSEM JIHLAVA

Memoriál Jiřího Šmrhy

          pátek 19. 10. 2018

                     Posledním závodem 43. ročníku Běžce Vysočiny je zítřejší Běh Heoulosem. Loučení se sezónou probíhá po deváté na této nejkratší trati soutěže v příjemném prostředí městského lesoparku. Také letos je předpovězeno prosluněné počasí babího léta.

                    Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční 24. listopadu. Místem konání nebude Hybrálecká hospoda. Bude jím Restaurace Zezulkárna v Jihlavě na Bedřichově. Pozvánka zde.

 

 

 

Fränkische běh Okříšky

neděle 14. 10. 2018

                     Proti stavební buňce u tenisových kurtů, které si pamatujeme z prvních čtrnácti ročníků, poskytuje závodu Běžce v Okříškách luxusní zázemí firma Fränkische. Musí to být vyváženo dnem konání, kterým je den pracovního volna této výrobní firmy.

                     Letošní ročník převzal do svého názvu jméno firmy. Jinak ostatní zůstalo stejné jek minulý rok.

                    V současnosti, ať se vydáme autem kamkoliv narazíme na objížďky. Od Jihlavy je neprůjezdný výjezd z Brtnice a neprůjezdné jsou také Kněžice. Doporučená trasa je v Brtnici odbočit do Brancouz a odtud přes Číchov do Okříšek.

 

 

 

BĚH BŘEZINOU POLNÁ

pátek 5. 10. 2018

                     Povrch tratě tohoto závodu je velmi rozmanitý. Milovníci běhu přírodou si zde přijdou na své. Úsek zobrazený na snímku určitě k tomuto láká.

                     Poznáváte také na něm místní běžkyně. Ta v růžovém je letošní lídr žen Olga Krčálová a ve žlutém Kristýna Dvořáková. Ta běhala závody Běžce v roce 2016 a 17. Přepsala přitom nejeden traťový rekord. Letos přešla na speciální přípravu v USK Praha a jejím výsledkem je mistrovský titul ČR v silničním běhu v závodě Běchovice – Praha.

                    V pátek na shledanou.

 

 

CENA BV – MEMORIÁL LUBOŠE SVOBODY

čtvrtek 24. 9. 2018

                     Tentokrát o den dříve než v tradiční páteční termín, se sejdeme v Jihlavě v areálu Letního kina na Heulose. Naopak trať bude tradiční. V této podobě se poběží po jednadvacáté.

                     Šatny pod plátnem Letního kina jsou zajištěny. Slunečné jasno bude jistě lákat k účasti. Proti chladu v začátku týdne, má být příjemných 17°C. Těšíme se.

 

 

      

DAČICKÁ ČTRNÁCKA

14. 9. 2018

                     Netradičně na podzim se setkáme v Dačicích. Důvodem byla rekonstrukce komunikací v okolí Peráčku. Foto ze startu bude historickou vzpomínkou, protože se neopravovali jen komunikace, ale také hráz rybníka. Závod je znám pro hodnotné ceny a občerstvení po závodě.

                   On – line prezence je již spuštěna a pro opozdilce bude otevřena do pátečního poledne. Doporučujeme ji využít.

 

 

      

PŘESPOLNÍ BĚH V ŘÁSNÉ

7. 9. 2018

                     V Kněžicích, odkud je tento snímek, se potvrdil předpoklad velké účasti. Na další pokračování se přemístíme do kraje pod nejvyšším vrcholem Vysočiny. Čeká nás trať z větší části po pěšinách a nezpevněných lesních a polních cestách.

                   On – line prezence je již spuštěna a pro opozdilce bude opět otevřena do pátečního poledne. Doporučujeme ji využít.

 

 

      

BĚH ALEJEMI V KNĚŽICÍCH

31. 8. 2018

                    Po úspěšném zahájení v Pávově pokračuje Běžec v Kněžicích. Je rovněž součástí Orelské ligy, takže je opět očekávaná velká účast.

                   Upozornění na uzavírku silnice přímo v obci. Do Kněžic na závod je možno se dostat ze všech směrů jedině přes Dlouhou Brtnici (E55) a Opatov. Jiná možnost neexistuje.

                   On – line prezence je již spuštěna. Kdo se chce vyhnout vyplňování prezenčního lístku, doporučujeme ji využít. Kdo má zájem o tento druh přihlášky, tak si musí tentokrát pospíšit. Z rodinných důvodů bude on-line prezence ukončena ve čtvrtek v 21 hod.

 

 

      

BĚH NA VYSOKÝ KÁMEN

24. 8. 2018

                    Po dvou triatlonech Běžec plynule přechází na podzimní část Běžeckého poháru. Celkem bude na pořadu osm závodů. Na ten první se sejdeme v autokempinku Pávov. Jeho trať je vedena v pěkném lesním prostředí po zpevněných cestách. Na počátečních úsecích se proběhne také školní mládež. Nejmladší do devíti let si to rozdají v areálu autokempinku.

                   On – line prezence je již spuštěna. Kdo se chce vyhnout vyplňování prezenčního lístku, doporučujeme ji využít.

 

 

 

       

JIHLAVSKÝ TRIATLONOVÝ VÍKEND

                   Je dvouetapový závod. První etapou je v sobotu silniční sprint triatlon a v neděli terénní krátký triatlon. Pořadí je pak určeno součtem dosažených časů v obou etapách.

JIHLAVSKÝ TRIATLON

Triatlonový pohár BV – 11. 8. 2018

                    Jihlavský triatlon je čtvrtým závodem Triatlonového poháru BV. Je také závodem Krajského poháru v triatlonu ČAT.  Od roku 2011, kdy se konal jako MČR, má stejné tratě. Jen umístění depa se se mění dle změny dispozic v autokempu Pávov. Letos místem dění bude travnatá plocha vedle centrálního parkoviště. Změna je také u dětského duatlonu. Ten se bude odehrávat v prostorech autokempu.

PTEAM XTRIATLON

12. 8. 2018

                     Jeho tratě jsou situovány v lesích mezi Pávovem a Zbornou.  Uspořádání plavání a depa je shodné se sobotním triatlonem

 

 

      

KNĚŽICKÝ TRIATLON

Triatlonový pohár BV – 30. 6. 2018

 

                    Zahájení Triatlonového poháru Běžce Vysočiny se uskuteční v sobotu v Kněžicích. Tentokrát opět na silnici jako sprint triatlon s distancemi 0,4 / 25 / 4. Místo startu a prezence u zámku. Propozice zde

 

 

      

PULMARATOVN OKOLO NOVÉHO VESELÍ

jedenáctý závod BV – 24. 6. 2018

 

                    Závěr jarní části Běžce nás čeká v neděli 24. 6. Trať není náročná a je tedy vhodná pro ty, kteří si chtějí tuto distanc zaběhnout. A kdo si netroufne na celou dávku vzdálenosti, může si trať přiblížit absolvováním jednoho okruhu v kategorii příchozích. To samé platí také pro dorostence.

 

 

Co se týče startovného, platí i zde normální režim. To je sleva na startovném pro on-line přihlášené a možnost využití permanentky startovného.

 

OKOLO RUDNÉHO – JIHLAVA ZBORNÁ

Desátý závod BV – 15.6.2018

              Kdo se chce proběhnout spolu s ostatními, případně s nimi změřit svoji výkonost, výhradně v lese po nezpevněných cestách a pěšinách, přijde v pátek v podvečer k dolní stanici lyžařské sjezdovky ve Zborné.

             Je jedním ze čtyř závodů v současném programu, který provází Běžce od jeho prvního ročníku. Za 38. ročníků měl mnoho variant tratě. Ta současná se poběží po šesté. Pamětníci jistě vzpomínají na legendární výběh průsekem těsně pod vrchol Rudného, který se běhal v prvních deseti ročnících, kde dvakrát po sobě nepřešel do chůze málokdo.

              Také má na pořadu od prvního ročníku závody dětí, jak dokazuje snímek z doby kolem roku 1980.

 

 

 

      

PŘES TŘI HRÁZE OPATOV

devátý závod BV – 8. 6. 2018

 

         Tímto ilustračním obrázkem připomínáme oblíbený závod v Opatově. Po propršené Hodinovce bude snad lepší počasí.

         Kdo přijede může se těšit na velkou účast jak u dospělých, tak u mládeže. Po závodě přijde k chuti originalita – jehněčí guláš.

        Co se týče startovného, platí i zde normální režim. To je sleva na startovném pro on-line přihlášené a možnost využití permanentky startovného.

 

 

      

JIHLAVSKÁ HODINOVKA

osmý závod BV – 1. 6. 2018

 

         Netradičně již před prázdninami, v termínu Dačické 14, se koná tradiční test výkonnosti. Důvodem je oprava komunikace u rybníka Peráček v Dačicích.

         Závodí všechny věkové kategorie. Předškolní si vyzkouší dráhu v běhu na 200 m, mládež 7 – 17 let v tzv. Cooperově testu na 12 minut a dospělí běh na jednu hodinu.

         Počtáři uběhnutých kol nejsou potřeba. Měřit se bude čipovou technikou.

         Co se týče startovného, platí i zde normální režim. To je sleva na startovném pro on-line přihlášené a možnost využití permanentky startovného.

 

 

      

KAMENICKÁ 15

sedmý závod BV – 25. 5. 2018

 

         Ze Stonařova se Běžec přemístí, do další obce, kde má velkou tradici. Rekordní jsou zde především účasti mládeže. Je to díky agitaci pedagogů místní školy a také podpoře obce, kdy každý účastník obdrží v cíli dárkový balíček. Na své si přijdou také dospělí, a to nejen při samotném závodě, ale také po něm.

         Co se týče startovného, platí i zde normální režim. To je sleva na startovném pro on-line přihlášené a možnost využití permanentky startovného.

 

 

 

      

PŘESPOLNÍ BĚH V PLANDRECH

pátý závod BV – 11. 5. 2018

 

         Po dvoudenní přestávce se koná další závod Běžce. Tentokrát má úplně jiný charakter. Po těžkém silničním běhu Jihlava – Třešť to je klasický přespolák, Většinou je veden po nezpevněných cestách a pěšinách. Proto je hodně oblíben. Díky místní obci má velmi hodnotné materiální zabezpečení. Navíc je v době zdejší poutě, takže děti si mohou užít na atrakcích. Navíc večer místní hasiči pořádají posezení s upečeným vepřem na rožni.

       On-line prezence je již v provozu, takže přihlášku může každý v pohodě stihnout. Co se týče startovného, platí normální režim. To je sleva na startovném pro on-line přihlášené a možnost využití permanentky startovného.

 

 

 

      

BĚH VÍTĚZSTVÍ JIHLAVA – TŘEŠŤ

čtvrtý závod BV – 8. 5. 2018

 

         V netradiční úterý, ale přesně v den, který dal tomuto závodu název. Netradiční je také ilustrační foto. Je z místa po sběhu ze sedla mezi Velkým a Malým Špičákem, kde je již vidět Třešť. Tady se už každý těší na slavnostní atmosféru u cíle na náměstí.

         On-line prezence je v provozu. Každý, kdo ji využije, nebude muset vyplňovat prezenční lístek, který je z technických důvodů u tohoto závodu pro všechny ostatní povinný.

         Tradiční místo startu je mostek přes Koželužský potok v Telečské ulici v Jihlavě. V současnosti jsou podobným závodem od někud někam snad jen Běchovice. Zde je připraven pro uložení osobních věcí autobus, který vás odveze po závodě zpět na místo startu.

 

 

 

      

BĚH S POUTNÍKEM PELHŘIMOV

Třetí závod BV – 27. 4. 2018

 

         Letní počasí přilákalo do Hybrálce především mládež. Díky tomu byl překonán účastnický rekord závodu.

         Účast dospělých byla na stejné úrovni, jak v předešlých ročnících. Pro polomy musela být trať v nejsevernější části zkrácena o 350 m. To ovšem nemělo vliv na pocity z absolvování běhu členitým terénem krásnou jarní přírodou Vysočiny.

         Třetí pátek v dubnu je vyhrazen Pelhřimovskému běhu s Poutníkem. Zázemí závodu je v místním domě seniorů a účastníky čeká kruh 2,5 km v městském lesoparku v údolí říčky Bělé.

 

 

 

      

OKOLO TRPASLÍKA HYBRÁLEC

Druhý závod BV – 20. 4. 2018

 

         O první závod v Pávově byl tradičně velký zájem. Letos byl částečně ovlivněn bouřkou hodinu před startem. Z pochopitelných důvodů, nejvíce u mládeže.

         Podle předpovědi potíže s počasím by se neměli v Hybrálci opakovat. Těšíme se tedy při opékání buřtů po závodě.

         On-line prezence je v provozu. Na Pávov toho využilo 88 závodníků, takže motivace úspory na startovném byla účinná. Ještě opakujeme informaci pro majitele permanentek na startovné, že ty platí pouze při předchozím on-line přihlášení.

 

 

 

      

BĚŽEC VYSOČINY ZAHAJUJE

 Už tento pátek 13. 4. 2018

 

JARNÍ BĚH V PÁVOVĚ

 

         Současné počasí přímo láka k účasti na zahájení 43. ročníku populární soutěže Běžec Vysočiny. Místem prezence je bývalá dřevěná restaurace u parkovitě před autokempinkem.

         On-line přihlašování je již spuštěno. Přihlášení tímto způsobem ušetří 20 Kč na startovném. Pokud chcete využít permanentku, musíte se přihlásit jen on-line. Toto se netýká mládeže do 17 let. Ta startuje zcela zdarma. Bez obav zásahu do rodinného rozpočtu se mohou zúčastnit celé rodiny. Délky tratí jsou přiměřeně diferencovány podle věku. Více informací najdete v odkazu v levém rohu této stránky.

 

Změna tratě: Provoz na silnici Jihlava – Smrčná má rok od roku stoupající tendenci. Letos je navíc umocněna přestavbou dálnice. Pro bezpečnost závodníků jsme se rozhodli tento úsek s trasy hlavní tratě vyloučit. Trať bude obrátková s obrátkou na rozcestí Stříbrný Dvůr – Smrčenská. Její délka se tím zkrátí asi o jeden km. V příštím ročníku bude trať změněna bez Smrčenské se zachováním její původní délky.

 

 

      

ZAHÁJENÍ KP TRATLONU VYSOČINA

Aquatlon Jihlava v sobotu 7.4.2018

 

         Jihlavský Aquatlon byl vydařený zejména v účasti mládeže. A pro tu je KP organizován především. První body do soutěže si připsalo 52 startujících. Osm nejmladších si vyzkoušelo závod zatím bez bodů.  

 

 

      

BŘEZEN a DUBEN 2018 pro kondiční sportovce

 

         I když při pohledu z okna vládne zatím zima, zahájení jarní sezóny se přibližuje.

        První jarní akcí je 24. března atraktivní Axis noční desítka, jejichž pořadatelem je P-team Jihlava a místem jejího konání jsou cyklostezky kolem řeky Jihlavy za Kauflandem. Informace získáte zde

        Další akce se koná týden pře zahájením Běžce na bazénu v Jihlavě. V sobotu 7. dubna to bude Jihlavský aguatlon, což je kombinace plavání a běhu. Je zahajovacím závodem Krajského poháru v triatlonu 2018 a pořadatelem je Krajský svaz triatlonu Vysočina. Na pořadatelství se také podílí Běžec Vysočiny. Je určen nejen dospělým, ale především mládeži. Propozice zde.

        Běžec Vysočiny 2018 začíná tradičně Jarním během v Pávově v pátek 13. dubna. Další dva pátky v dubnu další závod v Hybrálci a Pelhřimově. Kalendář má ale několik změn. První je odstoupení Třebíčské 10 ze soutěže, takže počet závodů se snížil na devatenáct. Další změnou je prohození termínu konání Dačické 14 a Jihlavské hodinovky z důvodu rekonstrukce komunikací v Dačicích. Jihlavská hodinovka se tedy koná 1.6. a Dačická 14 na podzim 14.9.

 

 

      

DEVÍTKA VĚTROV – sobota 27.1.2018

 

         Počasí přineslo LP Běžce dvě změny. Místo konání prvního závodu bylo změněno a také délka tratí.

         Doufejme, že to příznivce běžeckého lyžování a běžce Vysočiny neodradí od účasti. 

 

 

   

JIHLAVSKÁ 15–neděle v 10:00 hod. - ODLOŽENA

       Legendární závod se bude konat, pokud sněhové podmínky vydrží, na tratích u Vysoké. Trať je připravena na volnou i klasickou techniku. Každý účastník si může zvolit jakou použije. Pokud podmínky nebudou ideální, tak se konání závodu přesune o 200 m nad mořem výše, na tratě u Nového Hojkova. Pátek 26.1. ve 12 hod. bude definitivně rozhodnuto.

 

 

LYŽAŘSKÝ POHÁR BĚŽCE VYSOČINY 2018

 

 

       Zima konečně, jak se zdá, nastartovala, jak má být. Předpověď na příští týden je příznivá. Pokud vydrží, zahájíme příští týden v neděli závodem v Řásné. Podle sněhových podmínek, buď Javořická 15 nebo Řásenská stopa. Ve čtvrtek se rozhodne.

 

 

 

       Letos je změna umístění místa prezence a šatny. Ta je v obslužné budově „Malého zimáčku“ v 1. poschodí nad šatnou veřejnosti.

Viz plánek

Pravidelní účastníci si pamatují, že tam již jednou byli.

 

SILVESTROVSKÝ BĚH V JIHLAVĚ

Neděle 31. 12. 2017

Informace zde

Pro zrychlení prezence doporučujeme on-line přhlášku.

           

 

       Tradiční rozloučení přátel kondičního a aktivního sportování je každým rokem na Silvestrovském běhu v Jihlavě 31.12. Od roku 1997 je místem jeho konání Zimní stadion. Zároveň je prologem do nové sezóny 2018.

 

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ POHÁRU BĚŽCE VYSOČINY

Neděle 26.11. 16:00 hod. Hybrálecká hospoda.

 

 

        Na slavnostním vyhlášení Běžce Vysočiny bylo oceněno celkem 55 ůčastníků Běžeckého poháru a Poháru v triatlonu.

 

 

              Běžcem Vysočony se stal po čtrnácté Vladimír Srb. Trojnásobný „koruní princ“ soutěže Jakub Exner bude mít příležitost získat tento titul pro sebe, protože Vladimír přechází mezi veterány.  

 

 

                 Kristýna Dvořáková prvním rokem pžešla do kategorie žen a suvereně získala putovní pohár pro nejlepší ženu Běžeckého poháru 2017 .

 

 

        Hlavní kategorii mužů v triatlonovém poháru ovládli Martin Buček, Radek Zelený a Pavel Slezák, všichni z týmu MST Jihlava, což dali výmluvně najevo..

 

VALNÁ HROMADA BĚŽCE VYSOČINY z.s. – pátek 10.11. 17,00 hod. info

Z technický důvodů bylo změněno místo konání na Restauraci na hradbách, Věžní ul.

 

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ POHÁRU BĚŽCE VYSOČINY –

Změna !!!!!! neděle 26.11. 16,00 hod. info

 

 

ZDENĚK PEČÍNKA

16.9.1949 – 16.10.2017

 

     Zemřel po těžké nemoci, ve věku, kdy je na to příliš brzy. Budeme vzpomínat na jeho kamarádskou povahu, na sportovce, zejména v běhu na lyžích, obětavého organizátora sportu, jednoho ze zakladatelů naší ktrásné soutěže Běžec Vysočiny a hlavního rozhodčího soutěže v letech 1978 – 1984.

      Je zapsán jako historicky první celkový vítěz Běžce. Vítězství si zopakoval ještě ve třetím ročníku. Absolvoval celkem 169 závodů ve 22 sezónách.

 

 

BĚH HEULOSEM – MEMORIÁL JIŘÍHO ŠMRHY

Pátek 20 října 2017

Informace zde

 

 

              Chladné počasí není na Memoriálu Jiřího Šmrhy na Heulose nic výjimečného. Ani letos nebude jistě překážkou pro účast na rozloučení se sezónou při tomto posledním závodě 42. ročníku Poháru Běžce Vysočiny. O poslední závod, konaný v pěkném prostředí městského lesoparku, bývá zvýšený zájem.

             Bude také ve znamení pátého výročí nečekaného skonu Jiřího Šmrhy. Tento závod byl jednou ze součástí jeho života. Jedenáct účastníků soutěže má poslední možnost splnit plnohodnotný limit deseti startů

             Důvodů pro start v závodě je tedy více jak dost. Těšíme se v pátek v podvečer.

             Budeme rádi, když využijete on-line přihlašování.

 

OKOLO RYBNÍKU OKŘÍŠKY

Neděle 15 října 2017

Informace zde

 

 

                        Nový pořadatel závodu změnil všechny tratě. Mládež bude mít obrátkové tratě na silnici v blízkosti areálu firmy a hlavní trať povede po silnici Okříšky- Heraltice – Pokojovice – Okříšky. Kolem rybníků se poběží, ale uplně jiných.

 

BĚH BŘEZINOU V POLNÉ

Pátek 10 října 2017

Informace zde

 

 

                    Foto je první pozvánka na krosový závod v lesním prostředí Březiny v Polné. Letos jsou připraveny netradiční ceny a nové tratě pro mládež. Druhá pozvánka je na on-line přihlašování v levém rohu stránky.

 

BOROVINSKÁ 10

Neděle 24. září 2017

Informace zde

 

 

 

               Netradičně v neděli zavítá Běžec do druhého největšího města kraje. V areálu bývalé obuvnické továrny, která byla v roce 2000 zlikvidována, se dokončuje revitalizace. Trať hlavního závodu vede lesoparkem Libušino údolí. Kdo se již rozhodl pro účast, má možnost se předem přihlásit no-line. Odkaz najdete na této stránce.

 

JIHLAVSKÁ HODINOVKA

Pátek 15. září 2017

Informace zde

 

 

                Účast v Řásné byla přes další lákadla k účasti čtvrtá nejlepší.

                Hodinovka je testem areobní kapacity jedince. U mládeže je tento test na 12 minut. Nejmenší si vy\zkouší dráhu v úseku 200 m. Opět se bude měřit čipovou technikou, takže počítači kol nebudou potřeba. Během 37. ročníků, v rámci Běžce, si ji vyzkoušelo před 500 zájemců.

 

PŘESPOLNÍ BĚH V ŘÁSNÉ

Pátek 8. září 2017

Informace zde

 

          

                Účast v Kněžicích byla poznamenána celodenním deštěm. Zejména u mládeže přišla méně jak polovina proti roku 2016. I přesto v hlavním závodě startovalo teměř sto účastníků.

                Další pátek je vyhrazen závodu v Řásné. Startuje se v areálu TJ Řásná a trať vede lesnatou krajinou po úbočí Javořické vrchoviny.

 

 

 

 

 

ALEJEMI V KNĚŽICÍCH

Pátek 1. září 2017

Informace zde

 

 

           Pokud se chcete proběhnout Alejemi Kněžickou a Opatovskou alejí a chcete se zůčastnít závodu, který v posledních ročnících přepisuje své účastnické rekordy, přejeďte do areálu místního zámku. Pokud se chcete vyhnout frontě při prezenci, přihlašte se on-line.

 

 

 

 

 

 

BĚH NA VYSOKÝ KÁMEN

Pátek 25. srpna 2017

Informace zde

 

 

      Oba triatlonové poháry na Vysočině (Krajský a Běžce Vysočiny) jsou u konce. Uzavřel je triatlon Řeka Krucemburk. Rekordní účast 82 startujících je příslibem pro další ročníky tohoto pěkného závodu.

      Tento pátek zahajuje podzimní část Poháru Běžce Vysočiny tradičně Během na Vysoký kámen. Jeho trať vede v příjemném lesním prostředí. Start je v Autokempinku Pávov v Jihalvě. Potom se budou vyznavači kondičního běhání scházet pravidelně každý týden, do předposleního pátku v Říjnu.

      Foto z Jihlavského triatlonu zde

      Foto Triatlon Řeka Krucemburk zde

 

 

TRIATLONOVÝ VÍKEND JIHLAVA

Sobota 12. srpna 2017 – Jihlavský triatlon

Neděle 13. srpna 2017 – Pteam Xterra

Informace zde

 

 

                 Po Dřevěném muži v Lukách nás čeká Triatlonový víkend v Jihlavě. Pro loňskému prvnímu ročníku jsou dvě změny. Tou první je přehození dne konání obou etap víkendu. V sobotu proběhne ta snadnější, kterou je silniční sprint triatlon a v neděli ta těžší, kterou je krátký terénní triatlon.

                Druhá změná je vynucená opravou nadjezdu nad dálnicí D1 před Měšínem. Cyklistická část sprint triatlonu bude mít tedy náhradní trasu.

                On-line přihlášení do závodu je možné jedině přes Czechtriseries. Pro předem přihlášené je sleva na startovném.

               On-line přihlášku možno podat zde

 

OKOLO RUDNÉHO

Pátek 16. června 2017

Informace zde

 

     Včerejší kontrola tratě ukázala, že je v bezvadném stavu, tak jak snad ještě nebyla. Milovníci takového prostředí a povrchu se mohou na zítřek těšit.

 

 

 

 

            Kdo se chce proběhnout spolu s ostatními, případně s nimi změřit svoji výkonost, výhradně v lese po nezpevněných cestách a pěšinách, přijde v pátek v podvečer k dolní stanici lyžařské sjezdovky ve Zborné.

           Je jedním ze čtyř závodů v současném programu, který provází Běžce od jeho prvního ročníku. Pamětníci jistě vzpomínají na legendární výběh průsekem těsně pod vrchol Rudného, kde dvakrát po sobě nepřešel do chůze málokdo. V současnosti je tam místo vzrostlého lesa mýtina a před nejprudší částí průseku současná trasa odbočuje vpravo na cestu k Modřínové aleji.

 

DAČICKÁ 14

Pátek 2. června 2017

Informace zde

 

 

                          Začátek června je pro Běžce vyhrazen návštěvě Jihočeského kraje. Geograficky ale budeme stále na Českomoravské vrchovině. Krajinou dominantu Urbanečský vrch, který trať obíhá, vymodelovala Moravská Dyje a její přítoky, Lidéřovský a Bolíkovský potok. Závod se koná zásluhou Sdružení běžců Dačic, v čele se Zděňkem Šimurdou. V posledních letech, kdy byl zařazen do Jihočeského poháru, zažívá účastnický nárůst. Pro jeho materiální zabezpečení a pěknou trať se cesta na tento závod určitě vyplatí.

 

KAMENICKÁ 15

Pátek 26. května 2017

Informace zde

 

 

          Po jubilejním Stonařovu se po týdnu uskuteční další závod s jubilejním ročníkem, tentokrát třicátým. Vedle hlavního závodu, zde dominuje účast mládeže. Tradiční je také podpora obce a místních podnikatelů.

 

STONAŘOVSKÉ ALEJE

Pátek 19. května 2017

Informace zde

 

image357

 

          Kdo se chce proběhnout po hvězdicových přímých cestách Stonařovských alejí s loveckým zámečkem uprostřed, přijede tento pátek na místní fotbalové hřiště. Trať má jen mírná převýšení a přiměřenou délku 15 km pro muže a 10 km pro ženy. Součástí jsou také rámcové závody mládeže. Tradiční je rovněž velmi dobré zajištění ve fotbalové klubovně.

         Pro on-line přihlašované připomenutí nezapomenout vyplnit do kontrolního pole číslici 2 a emailovou adresu pro zpětné potvrzení přihlášení. Hlášení přímo na webové stránce tímto potvrzením není.

 

PŘESPOLNÍ BĚH PLANDRY

Pátek 12. května 2017

Informace zde

 

 

          Po těšžím závodě, ke kterým patří bezsporu Běh vítězství Jihlava – Třešť, se můžete přijít proběhnout bývalým zámeckým parkem v Plandrech. Většina trati vede po nezpevněných cestácha pěšinách. Závod je také znám odměnou za předvedený výkon, kterým je hodnotné občerstevní v místním pohostinství.

           Poslední závod si můžete opět připomenout fotoreportáží Míry Kafky. Tu najdete zde.

 

 

BĚH VÍTĚZSTVÍ JIHLAVA - TŘEŠŤ

Sobota 6.5. 2017

Informace zde

 

image063

 

        V dalším prodlouženém víkendu, tentokrát o Den Osvobození, se uskuteční čtvrté pokračování Běžce.. Ten si sportující veřejnost v našem regionu připomene již po třiačtyřicáté na legendárním závodě, jehož první ročník byl u vzniku Běžce Vysočiny. Stále si drží koncepci běhu od někud někam. Pro závodníky je z toho důvodu připraven autobus z Třeště k místu startu a po závodě zpět. Z organizačních důvodů je potřeba využít on-line přihlášek. Vyhnete se vyplňování prezenčního lístu, které bude pro ostatní povinné, bez ohledu na předchozí účasti v soutěži. Majitelé pernamentek na startovné si připraví hotovost na zaplacení. U tohoto závodu je nebude možno použít.

 

BĚH S POUTNÍKEM – PELHŘIMOV

Pátek 28. 4. 2017

Informace zde

 

        Prodlouženému víkendu o svátek práce bude předcházet třetí díl Běžce. Jeho tratě jsou v pěkném prostředí městských sadů a zázemí v domě seniórů. Účast má vzestupnou tendenci. Minulého ročníku startovalo téměř sto mužů a dvě desítky žen. Hlavním sponzorem je místní pivovar, vyrábějící pivo Poutník. Pokud se rozhodnete přijet, využijte on-line přihlášku.

 

image486

 

PŘES NEPŘÍZNIVOU PŘEDPOVĚĎ MĚL DRUHÝ ZÁVOD IDEÁLNÍ POČASÍ

    Celková účast sice mírně zaostala za posledními třemi ročníky, ale na hlavní trať se vydal druhý nejlepší počet startujících. Míra Kafka vytvořil snad ještě zdařilejší fotoreportáž než z Pávova. Odkaz najdete zde.

    V dakším programu soutěže následuje v pátek 28. dubna Běh s Poutníkem v Pelhřimově.

 

 

Druhý závod Poháru Běžce Vysočiny

OKOLO TRPASLÍKA HYBRÁLEC

Pátek 21. 4. 2017

Informace zde

         Velký desetikilometrový okruh z rozmanitým povrchem čeká účastníky hlavního závodu. Mládež naopak běhá po zpevněném podkladu na komunikacích v obci. Po závodě je pak pro všechny opékání špekáčků na zahradě místního pohostinství, ve kterém je také prezence.

On-line prezence je také u tohoto závodu prodloužena do 12 hodin v den závodu.

 

ÚVOODNÍ ZÁVOD SE TĚŠIL VELKÉMU ZÁJMU

        Jarní běh v Pávově si zopakoval rekordní účast z jubilejního 40. ročníku. Foto Míry Kafky do dokazuje. Další zdařilé záběry si můžete prohlédnout zde. Další pokračování bude v Hybrálci.

 

 

ZAHÁJENÍ BĚŽCE VYSOČINY NETRADIČNĚ VE ČVRTEK

 

              První závod sezóny se setkal s velikonočními svátky. Mezi sváteční dny je poprvé zařazen také pátek.

              Těšíme se na vás při prezenci v bývalé restauraci Autokempinku Pávov v Jihlavě. Pro její urychlení pomůžete, když se předem přihlásíte on-line na této stránce do 12 hodin v den závodu.

 

 

Zahájení 42. ročníku Poháru Běžce Vysočiny

JARNÍ BĚH PÁVOV

Čtvrtek 13. 4. 2017

Propozice zde

             Tradičním zahájením běžeckého poháru je Autokempink v Jihlavě Pávově. Jeho kalendář je již několik sezón beze změn. Netradiční je ovšem čtvrtek jako den zahájení. Příčinou jsou letošní Velikonoce, kdy Velký pátek je poprvé svátkem. Propozice s kalendářem závodu zde

 

 

 

 

ŘÁSENSKÁ STOPA

Sobota 11.2.2017

Propozice zde

           Zima se nám ve městě zvýšenými teplotami ušpinila. Odlišná situace je ovšem v Řásné. Tam to není moc znát. Jen stopa je trochu tvrdší. Nic nebrání se při pátém závodu Lyžařského poháru opět setkat.

On-line přihlášky jsou také na tento závod otevřeny. K urychlení prezence je dobré využít v co největší míře.

Start 10:00 hod. 

 

 

BÍLÁ STOPA BĚŽCE VYSOČINY

Sobota 28.1.2017

Propozice zde

           V pátek byly upřesněny tratě a jejich délky. Stopy jsou provedeny strojově p. Havlíčkem, majitelem Skiareálu Šacberk.

On-line přihlášky jsou na tento závod otevřeny. Vzhledem k organizačnímu uspořádání, kdy závod nemá potřebné zázemí, je potřeba přihláška předem. Na místě startu pak také, ale co nejméně.

Start 10:00 hod. 

            Krásné zimní počasí a prašan si na tratích u Světlé pod Javořicí si užilo 88 statujících ve Studenské 15. Po šesti zimách se může uskutečnit také závod v Jihlavě Zborné. Bude to již čtvrtý víkend za sebou, kdy pokračuje Lyžařský pohár Běžce. Další pokračování má zamluvené na sobotu 11.2. Řásenská stopa.

 

 

JAVOŘICKÁ PATNÁCKA

Neděle 15.1.2017

Propozice zde

 

            Start 10:00 hod. 

            Za ideálního zimního počasí je na pořadu patnáctka v Řásné. Ta je určena pro muže do 49 let. Ti se vydají až k nejvyššímu bodu Českomoravské vrchoviny. Všichni ostatní budou kroužit na standartních tratích na loukách a v lese u Řásné.                       

 

 

JIHLAVSKÁ PATNÁCKA

Neděle 8.1.2017

Propozice zde

 

            Start 10:00 hod. 

            To jsou zatím fakta známá ve 22:00 hod. 4.1.

            Sněhu je najednou až příliš moc. Pořadatelé se potýkají s úpravou stop. Zítra do večera bude známo místo a další podrobnosti. Nikdo ovšem nemůže pochybovat, že by se závod nekonal. Mějte pochopení a trpělivost.

 

 

LYŽAŘSKÝ POHÁR BĚŽCE VYSOČINY 2017

 

             Jak se na zimu patří, tak hned první lednový víkend bude zahájen 14. ročník Lyžařského poháru BV a to legendární Jihlavskou 15. S největší pravděpodobností ve stopách v Novém Hojkově. Ve středu definitivně rozhodne, zda v sobotu nebo v neděli. Také se upřesní propozice.

             Teď je již jasný program na další víkend. V neděli 15.1. je na pořadu další legenda lyžařských závodů Javořická 15 v Řásné.

             Dnes si také zarezervovala termín Studenská 15. Její 50. ročník, který musel být vloni odložen, se uskuteční v sobotu 21.1.

             Takže po dvou letech půstu si letos užijeme tři lyžařské patnáctky za sebou.

 

image164

 

SILVESTROVSKÝ BĚH JIHLAVA

 Sobota 31. 12. 2016

             Silvestrovský běh v Jihlavě je nejen rozloučením se starým rokem, ale zároveň prologem nové sezóny 2017. Ta bude již 42. v rámci Běžce.  Předcházet všemu bude ale Lyžařský pohár BV. Doufejme, že letošní zima bude k němu příznivější než na minulá.

 

 

 

VALNÁ HROMADA BĚŽCE VYSOČINY z.s.

 Pátek 4. 11. 2016

             Jako po každé sezoně, tak i letos se uskuteční před vyhlášením valná hromada Běžce. Tradiční místo tohoto jednání je salonek restaurace Pivovarská v Jihlavském pivovaře. Jsou zváni nejen členové spolku, ale také ti, kteří by měli zájem svým členstvím Běžce podpořit. Pozvánka

 

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ POHÁRU BĚŽCE BYSOČINY

 Pátek 11. 11. 2016

             Přesně za týden bude vyhlášení výsledků Poháru Běžce s předáním cen vyhodnoceným. Po třetí v sále pohostinství v Hybrálci. Zde budou  vítáni všichni příznivci Běžce, bez ohledu na účast a umístění v letošním ročníku. Pozvánka

 

 

 

 

 

 

VZPOMÍNKA

 

Vladimír Pech

1949 - 2015

 

Při posledním závodě Běžce nás zastihla zpráva, že po těžké dlouhé nemoci zemřel Vladimír Pech z Kamenice nad Lipou. Zejména starší běžci si ho pamatují z let 1998 – 2006, kdy se zúčastňoval téměř každého závodu. Za tu dobu má na svém kontě 108 startů. Více mu nepřízeň osudu nedopřála.

 

Starší fotoaktuality

 

LYONESS

peníze pro sebe

a Běžce Vysočiny z každého nákupu zpět.

více

Regionální soutěže vytrvalostních sportů

·         Pohár Běžce Vysočiny 2018 – 43. ročník

·         Lyžařský pohár Běžce Vysočiny 2018 – 15. ročník

·         Pohár triatlonu Běžce Vysočiny 2018 – 13. ročník

·         Jsou otevřené soutěže určené všem kondičním sportovcům, výkonnostním sportovcům a dalším zájemcům bez ohledu na věk a výkonnost.

·         Není potřeba přihláška předem. Stačí se přihlásit před startem závodu v místě jeho konání.

·         Do soutěže je automaticky zařazen každý účastník závodu a vyhodnocen absolvent tří závodů.

                 Hodnotí se samostatně:

                                                    Muži 20 - 39 let 

                                                    Veteráni 40 - 49 let

                                                    Veteráni 50 - 59 let

                                                    Veteráni 60 – 69 let

                                                    Veteráni nad 70 let

                                                    Ženy 20 - 34 let

                                                    Ženy 35 - 44 let

                                                    Ženy nad 45 let

                                                   Junioři, juniorky 18 - 19 let

                                                   Dorostenci, dorostenky 16 - 17 let

                                                   Starší žáci, žákyně 14 - 15 let

                                                   Mladší žáci, žákyně 10 - 13 let

·         Výkon jednotlivce v závodě se hodnotí bodově (0,001 - 10 bodů) podle dosaženého času.

·         Celkový bodový zisk a pořadí je potom určeno součtem nejlepších výsledků:

            Pohár BV – 10 závodů

            Lyžařský pohár BV – 4 závody

            Pohár triatlonu BV – 3 závody

 

·         Do Poháru BV je zařazeno 19 závodů. Silničních, krosových, smíšených, na dráze v délkách od 6,6 km - 21,1 km

·         Do Lyžařského poháru je zařazeno 9 závodů

·         Do poháru triatlonu je zařazeno 5 závodů

·         Pro mládež a na některých i pro ženy jsou přiměřeně kratší tratě

 

více

 

AKTUALITY

 

Krajský pohár triatlonu Vysočina – ZMĚNA ADRESY INTERNETOVÉ STRÁNKY

Z důvodů neustálých potíží s poskytovatelem webzdarma, zejména  s jeho reklamními bannery, byl změněn poskytovatel internetových služeb.

Nová adresa zde

Přespolní běh v Plandrech 17.5.2013 nám přiblížil pěknou fotoreportáží Jiří Nožka

foto

Běh vítězství 11.5. – fotoreportáž pana Čermáka ze Znojma

foto

Okolo Trpaslíka Hybrálec 26.4.2013  opět několik fotek Jiřího Nožky

Další pěkné fotky Pavla Rychteckého

Také jsou ve fotoalbu Běžce

foto

foto

foto BV

Jarní běh v Pávově 19.4.2013 – foto Jiřího Nožky

foto

Jihlavský triatlon 2012 –foto Jiřího Marka

foto

Okolo Rudného – fotoreportáž Pavla Vodičky

                                Fotoreportáž Romana Brychty

foto

foto

Fotografie ze Stonařovských alejí

Foto BV

Foto Musil J.

Několik fotek Romana Brychty s Trpaslíka v Hybrálci

foto

Lukáš Nedělka natočil na Jihlavské 15 pěkné video. Mohou se tam vidět ve stopě všichni startující.

video

Javořická 15 - fotoreportáž

foto

Silvestrovský běh Jihlava – fotoreportáž Pavla Vodičky

                                                                          Marka Musila

foto

foto

Vyhlášení výsledků – fotoreportáž Marka Musila

                                                             Nováka Bohumila

foto

foto

Triatlon Řeka Krucemburk 2011 – fotoreportáž Jardy Málka

foto

Sádeckými vinohrady 2011 – fotoreportáž Moniky Markové ze Znojma

foto

Kolem daňčí obory v Nížkově

výsledky

Memoriál Luboše Svobody 2011 – Cena Běžce Vysočiny - fotoreportáže

  B.Novák     P.Vodička

Plán činnosti Běžce Vysočiny na rok 2011 má několik změn a novinek

celý článek

Kdo se chce dozvědět více o triatlonu na Vysočině  možnost na nové stránce TRIATLON VYSOČINY

Martina Jonášová (Žďár n.S.) v Novém Veselí  při prezenci oznámila, že se stala paní Šulcovou

Triatlonový víkend 2009 v Kněžicích – fotoreportáž

celý článek

Vydařené úvodní dva závody Běžce 2009 – malá fotoreportáž

celý článek

Dva postřehy ke konci roku

celý článek

Plán činnosti Běžce Vysočiny na rok 2009 je schválen

celý článek

22.8.2008 tragicky zemřel Miroslav Pýcha

celý článek

Průvodce triatlonovou sezónou na Vysočině

celý článek

Jak běžci z Běžce závodili na krosu Chmelíře v Hnanicích – fotoreportáž – foto

článek

Fotoreportáž Pavla Vodičky ze 16. ročníku Silvestrovského běhu v Jihlavě

další fotky

15.11.2007 nás nečekaně navždy opustil LUBOŠ SVOBODA

celý článek

Jaká bude sezóna Běžce 2008

celý článek

Úspěšné pokračování obnovené tradice Jihlavského triatlonu

celý článek

Krajský pohár v triatlonu pokračoval ve Žďáře n. Sáz.

celý článek

Triatlon 2007 na Vysočině

celý článek

Co nového čeká závodníky v Novém Veselí

celý článek

Nové Fotoalbum Běžce 2007 opět nově upraveno

celý článek

Pozvánka na Martínkovský duatlon

celý článek

Na třetím závodě se sešla poměrně slušná konkurence

celý článek

Po druhé zavítal  Běžec do Chotěboře

celý článek

Pohár Běžce Vysočiny 2007 byl zahájen v Jihlavě Pávově

celý článek

SK Datalusk končí rokem 2007 spolupráci z Běžcem

celý článek

Lyžařský pohár BV 2007 nemohl být uzavřen

celý článek

Lyžařský pohár pokračuje Po zahájení poháru

celý článek

Sezóna Běžce 2007 má již svou podobu. Na valné hromadě BV 27. 10. byl zvolen…

celý článek

Legenda Běžce Václav Vantuch oslavil uprostřed prázdnin sedmdesátku.

celý článek

První ročník Jihlavského triatlonu

celý článek

Pohár v triatlonu Dřevěným mužem v Lukách zahájil svoji druhou polovinu.

 celý článek

Běžec Vysočiny v družebním městě Heidenheim v Německu. BV reprezentoval

celý článek

Malé jubileum Planderského přespolního běh. Letos se uskutečnil jeho 10. ročník.

celý článek

Běh vítězství Jihlava – Třešť zaznamenal šestou nejlepší účast.

celý článek

Jarní cena Datalusku po třinácté a po čtvrté v poháru

celý článek

Pohár Běžce Vysočiny po více jak dvaceti letech zavítal do Chotěboře

celý článek

Ohlédnutí za Lyžařským pohárem BV 2006

celý článek

Lyžařský pohár BV 2006 vstoupil do své druhé poloviny

celý článek

Co nového přinese 31. ročník Poháru Běžce Vysočiny 2006

celý článek

Jaké bylo slavnostní vyhlášení výsledků BV 2005 a Usnesení valné hromady BV

celý článek