JIHLAVSKÝ TRIATLON

Oficiální stránka závodu

 

 

19. ročník

Jihlava Autokempink Pávov

18. srpna 2024

 

18. 8.2024 – Jihlavský triatlon - propozice

 

 

Krajský pohár v triatlonu Vysočina     

Pohár Běžce Vysočiny v triatlonu

Mistrovství mužů, žen a dorostu kraje Vysočina

Závod pro veřejnost bez omezení včetně mládeže

 

Muži, ženy, junioři, dorost (0,65 / 20 / 5,5)

 

Mládež 6–15 let na přiměřeně kratších tratích

 

 

 

 

Standartní krátký sprint triatlon s velmi dobrým zázemím.

Místo konání má ideální polohu ve středu republiky, blízko

křížení E50 (D1) a E59 (38).

Přímo na místě je možnost ubytování v kempu vybavení „A“

nebo hotelu „Tři věžičky“.

Cyklistická trať má sklon max. 3% a bezvadný povrch.

Běžecká je bez výškového rozdílu, většinou kryta stromy.

 

 

 

 

 

 

1. 3. 2020      Po čtyřech ročnících odstoupil Pteam od konání terénního triatlonu. Triatlonový víkend se nakoná. Na pořádání Jihlavského triatlonu se Pteam bude i nadále podílet.

15. 3. 2016       Ve spolupráci s Pteamem by\a obnovena myšlenka triatlonového víkendu. Víkend bude koncipován jako dvouetapový závod. První etapa v sobotu 13. 8. je krátkým terénním triatlonem. Jeho pořadatelem je Pteam. Druhou etapou je krátký silniční triatlon. Pořadatelem je Běžec Vysočiny. V celkovém hodnocení víkendu se budou sčítat časy dosažené v jednotlivých etapách. Nejlepší budou pak vyhodnoceni a odměněni.

2. 8. 2015         Informace pro automobilisty: Uzavírky v samotném městě jsou mimo trasy k místu konání. Pro ty, kteří jednou od H. Brodu je uzavřen podjezd D1 na silnici Nový Pávov – Červený Kříž. Do Pávova se musí odbočit až na sjezdu z dálničního přivaděče za Pávovem.

6. 8. 2014         Informace pro automobilisty: V Jihlavě je v současnosti dost zásadních uzavírek. Je uzavřen Pražský most přes řeku Jihlavu u Kauflandu. Dále je uzavřen železniční nadjezd v Pávovské ulici u Kronospanu. Dále je pro rekonstrukci nadjezdu na D1 silnice Č. Kříž – Pávov neprůjezdná. Na exitu D1 112 se nedá od Prahy odbočit na Jihlavu (nutno odbočit na exitu 104, dále pokračovat přes Smrčnou) a nedá se zde najet směr Brno. Nejjednodušší řešení je dostat se na dálniční přivaděč (E 59) a použít odbočku na kruhový objezd na Pávovské ulici. Po tomto objezdu vede také trasa cyklistiky.

23. 5. 2014         Po loňském provizóriu tratě cyklistické části, pro uzavření nadjezdu nad dálničním přivaděčem, bude letos,  tak jak je naplánována. U žákovských kategorií, v souladu s požadavkem ČTA pro krajské poháry, je závod pojat jako terénní duatlon. Záměrem je umožnit účast co největšího počtu mládeže, bez omezení požadavku na materiální vybavení. Tratě budou vedeny po lesních cestách s upraveným povrchem s minimálním převýšením.

15. 7. 2013       Umístění depa a uspořádání závodiště zůstane stejné jako v loni. Kvalita vody je, proti minulým létům, velmi dobrá. Přesto ponecháme použití neoprenu bez omezení. Trať běhu bude o něco zkrácena, aby měla přesných 5 km. 

10.1.2013      Zatím nic nebrání k tomu zopakovat loňský ročník. Po předešlých vlastních zkušenostech, ale také jiných pořadatelů, jsme změnili žákovské závody na duatlon. Doufáme, že to rozšíří zájem o účast.

21.7.2012    Vše je připraveno na zítřejší závod. Zvídaví z mapky zjistili, že sportoviště z depem bude u chatek v kempu. Obě parkoviště mohou být proto využívána ke svému účelu. Budova sociálního zařízení bude k dispozici. Povrch tratě cyklistiky je v prostoru obrátky ve Ždírci, proti loňsku, opraven. Nová běžecká trať bude chválena, nejen pro svoji menší délku o 1,6 km. Děkujeme všem, kteří se přihlásili předem. I když je jich zatím jako šafránu, dává přece jenom nějaký obraz o zájmu účasti. Pokud vás poslední věta osloví, máte ještě možnost poslat email z přihláškou do zítřejšího rána.

22.2.2012   I přesto, že nemáme ČP tak se budeme snažit zachovat úroveň z loňska. Vzhledem k tomu, že větší část účastníků budou opět kondiční sportovci, bude závod probíhat na polovičních olympijských tratích. Věci, které se organizačně dokonale nepovedli budou změněny. Zjednodušen bude systém přihlášek a prezence. Bude vylepšeno uspořádání sportoviště, to je depo a přechody mezi disciplínami. Plavání a cyklistika budou mít stejnou trať. Změna bude u tratě běžecké části. Ta bude trasována po lesní cestě směrem do Zborné.

5.7.2011      Mistrem ČR s převahou obhájil Filip Ospalý. Stal se jím již po osmé. Obhájkyně titulu Tamara Stonová závod nedokončila pro zdravotní potíže.  Po výborném výkonu mistrovský titul získala Radka Vodičková.

Celková účast byla 200 startujících. Na žákovských tratích zápolilo 58 chlapců a děvčat, které teplota vody jen málo přes šestnáct stupňů poslala na dvojnásobné absolvování běžecké části.  Na poloviční olympijské trati se předvedlo 70 závodníku v kat. dorost, junior, muž a žena. V odpoledním mistrovském závodě pak 72 triatlonistů a triatlonistek v deseti věkových kategoriích, ve kterých mohli získat mistrovskou medaili.

24.6.2011   Závod se nezadržitelně blíží. Zatím se nám daří zajistit vše co jsme si plánovali. Našim krédem je priorita spokojenosti závodníků. Jak se to podaří budou soudit oni. Děkujeme všem předem přihlášeným, a především těm co také již zaplatili. Zatím se nedaří zajistit velikost trička. Z 24 platících uvedl jeho velikost pouze Jan Kliment. Proto žádáme ostatní kliknout na odkaz „napište nám“ a tuto velikost nám prozradit. Může napsat i ten, kdo zatím váha, jestli se přihlásit. Jinak to bude dle „kdo dřív přijde, ten dřív mele“. Na stravenku bude výběr tří jídel. Budou se určovat při prezenci, aby odpolední závod nebyl bez výběru. Po závodě bude možnost osprchování v sociálním zařízení kempu. A tratě? Domníváme se, že se závodníkům budou líbit. Myšlenka pustit spolu z dorostenci a juniory také muže a ženy, kteří mají triatlon jako kondiční zábavu a netroufají si na hlavní závod, se ukazuje jako dobrá, protože se již přihlásili zájemci.

30.6.2011 Dnes je poslední možnost platby přes bankovní účet. Platby došlé v pondělí 4.7.2011 budeme tolerovat.

2.7.2011      Zítřejší neděle je poslední den na přihlášení do závodu ČP přes přihlašovací stránku czechtriseries.cz. Pak již jedině přímo u prezence v den závodu. Děkujeme za přízeň a těšíme se na všechny přihlášené v úterý v Jihlavě.